Home / اخبار / اخبار داخلي / دکتر مختاباد: ساعت آغاز مدارس به نه صبح تغییر کند

دکتر مختاباد: ساعت آغاز مدارس به نه صبح تغییر کند

دکتر مختاباد در سیصد و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد ساعت آغاز مدارس به نه صبح تغییر کند.

دکتر مختاباد در باره عملکرد پلیس راهور اظهار داشت: تهران از اکثر شهرهای بزرگ دنیا هم ماشین کمتری دارد و هم از لحاظ اتوبان از آنها چیزی کم ندارد، ولی یکی از مشکلات ترافیک تهران این است که نیروهای راهنمایی و رانندگی ما آموزش ندیده اند. در بعضی چهارراه ها، پلیسهای راهنمایی، چراغ های راهنمایی را سه دقیقه و نیم تنظیم می کنند. هیچ جای دنیا چراغ قرمز بالای صد ثانیه، در نهایت صد و بیست ثانیه، نداریم. در مقابل چراغ آن طرف ده ثانیه است. چرا از نظر روانی با شهروندها این طور رفتارمی کنید؟ برای نیروهای راهنمایی رانندگی باید بودجه آموزشی تعیین شود که بتوانند در موارد اضطراری بحران ترافیک تهران را مهارکنند. احتمالا پنجاه شصت درصد نیروهای سر چهارراهها آموزش دیده نیستند.

مختاباد افزود: نمایشگاه بین المللی سالهاست آن جا بوده و ماشین ها هم بوده اند. الآن چه اتفاقی افتاده؟ در حالی که در همه جای دنیا مدارس از ساعت ۹ صبح و مهد کودک ها از ساعت ۱۰ صبح شروع به کار می کنند، چرا بچه های مدارس ابتدایی ما باید ساعت شش صبح بیدار شوند و به مدرسه بروند؟ الآن در مقطع ابتدایی و راهنمایی بیست درصد مدارس دولتی خالی است و مدارس غیر انتفاعی هم به دلیل نداشتن دانش آموز دارند به تدریج تعطیل می شوند. قبلا می گفتند به دلیل دو شیفته بودن مدارس، نمی شود ساعت کارمدارس را دیرتر تعیین کرد. الآن که تقریبا مدرسه دو شیفته نداریم. این چیزها بایست ها و باید های نظام شهری است. چرا با آموزش و پرورش صحبت نمی کنیم؟ چرا راهنمایی رانندگی، شورا و شهرداری با وزارتخانه ها مذاکره نمی کنند؟ وزارتخانه‌ها باید براین اساس قانون بگذارند. نمی توانند زیر بار نروند. برای پاییز آینده باید با آموزش و پرورش صحبت کرد. اگرساعت کار مدارس یک ساعت تغییر کند مشکل ترافیک حل می شود.

در پایان وی یادآور شد: همانطور که آقای حکیمی پور گفت، ترافیک اخیر تهران برای ما جای سوال است. این داستان نمایشگاه نیست و اتفاقات دیگری در جریان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *