Home / اخبار / اخبار سايت ها / ۱۵ سال است در ساری کنسرت ندارم/ امکان فعالیتهای فرهنگی مهیا نیست

۱۵ سال است در ساری کنسرت ندارم/ امکان فعالیتهای فرهنگی مهیا نیست

ساری – خبرگزاری مهر: هنرمند برجسته موسیقی و آواز کشور با اشاره به اینکه برای اجرای کنسرت های موسیقی در مازندران، مانع تراشی می شود اظهار داشت: ۱۵ سال است که می خواهم در زادگاهم ساری کنسرت اجرا کنم ولی مجوز آن به بنده داده نمی شود.

عبدالحسین مختاباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر در ساری افزود: موسیقی سنتی هنوز جایگاه خود را در کشور محفوظ نگاه داشته ولی فضا برای انجام فعالیتهای فاخر فرهنگی در حوزه های مختلف مانند موسیقی مهیا نیست.

وی اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از موسیقیدانان و هنرمندان کشور برای دریافت مجوز اجرای کنسرت موسیقی سنتی باید ماهها معطل بوده و در نهایت بی نتیجه برای اجرای کنسرت در نقاط مختلف کشور، مجبور به اجرای کنسرت های خود در خارج از کشور می کنند.

این هنرمند برجسته موسیقی و آواز کشور اهل روستای امره شهرستان ساری با اشاره به اینکه موسیقی سنتی به عنوان تنها موسیقی بوده که از نظر جمهوری اسلامی موجه است، تصریح کرد: متاسفانه این سبک موسیقایی در هیچ تریبون و مانیتور دنیا جایگاهی ندارد و شبکه های تلویزیونی داخل و خارج از کشور با پخش موسیقی های پاپ، بی محتوا و خارجی اشباع شده است.

دولت حامی موسیقی سنتی نیست

مختاباد با بیان اینکه دولت که ادعای دفاع و حمایت از موسیقی سنتی را دارد باید نسبت به تبلیغات برای ترویج این سبک شعری در بین جامعه، رسانه و مردم اقدام کند، یادآور شد: متاسفانه افرادی که به دنبال تولید موسیقی های بدون مجوز در کشور هستند فعالیت خود را در زیرزمین های شهرها صورت می دهند و اعتنایی به مجوزهای صادره از سوی مراجع ذیصلاح ندارند.

این هنرمند مازندرانی با اشاره به اینکه آخرین اجرای کنسرتش در ساری به سال ۷۵ برمی گردد اظهار داشت: نمی دانم به چه دلیلی مسئولان مازندرانی مجوز برگزاری کنسرت موسیقی را در زادگاهم به بنده نمی دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ناهنجاریهای فراوانی در ساری و سایر شهرهای استان از جانب جوانان ایجاد شده است، افزود: اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، جشنواره های موسیقی، تئاتر، خطاطی، خوشنویسی و فیلم در استان می تواند جوانان را از فساد و تباهی دور کند.

تاسف برای رسوخ موسیقی غربی در بطن و متن ایرانیها

وی با اشاره به اینکه متاسفانه موسیقی غربی در متن و بطن مردم ایران رسوخ پیدا کرده است، افزود: دولت باید اجازه پخش، فعالیت و اجرای موسیقی های سنتی را در کشور بدهد و برای اعتلای این هنر فاخر تلاش داشته باشد.

مختاباد با بیان اینکه متاسفانه مسائل سیاسی و فضاهای تکراری که در حوزه تولید آهنگ هایی در مدح ائمه ایجاد شده، رغبت هنرمندان موسیقی سنتی را برای تولید این آثار کاهش داده است افزود: ترجیح می دهم که در شرایط فعلی موسیقی سنتی با مضامین عاطفی را در کشور ارائه کنم.

اجرای کنسرت موسیقی در آمریکا و کانادا

وی از اجرای کنسرت های موسیقی گروه خود تا یکماه آینده در کشورهای کانادا و آمریکا خبر داد و گفت: از مهرماه امسال، کنسرت های موسیقی مختاباد در شهرهای مختلف کشور از سرگرفته می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *