خانه / اخبار / اخبار داخلي / تذکر دکتر عبدالحسین مختاباد رئیس کمیته هنر در خصوص مسئله بحران آب در صحن غیرعلنی روز یکشنبه مورخ ۱۱ تیرد ۱۳۹۶

تذکر دکتر عبدالحسین مختاباد رئیس کمیته هنر در خصوص مسئله بحران آب در صحن غیرعلنی روز یکشنبه مورخ ۱۱ تیرد ۱۳۹۶

دکتر سید عبدالحسین مختاباد با اشاره به آنکه چندین بار در خصوص وضعیت بحران آب قبلا نیز تذکر داده اند، گفتند: این بحثی که در خصوص بحران آب هست  و آقای بروجردی از آن به عنوان بحران ملی نیز نام برده است چندین بار قبلا توسط اینجانب نیز تذکر داده شده بود، از جمله آنکه وضعیت آب دهی اشجار و درختان توسط شهرداری هیچ مدیریت صرفه جویی در آن داده نمی شود.

ایشان در ادامه با توجه به نبود الگوی درست مصرف آب در تهران افزودند: ما بایست از خود شروع می کردیم و یک الگوی درست مصرف آب در تهران را به کار می بردیم تا شهرهای دیگر از ما یاد می گرفتند. ما الان خوشحالیم که این آبی که داریم به درختان در سطح شهر تهران می دهیم آب شرب نیست و آب چاه هست خوب سطح سفره آب زیرزمینی را نابود می کنیم.

رئیس کمیته هنر با اشاره به وضعیت آب شیرین در کشورهایی نظیر کانادا ادامه دادند: شما حساب کنید کشوری مانند کانادا با وجود آنکه دریا دریا آب شیرین دارند در آنجا مردم اجازه ندارند سر سوزنی مصرف بی رویه آب داشته باشند  که اگر این کار را انجام دهند ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار جریمه می شوند و برای بار دوم سه روز با قطعی آب مواجه خواهد شد، کشوری که میلیاردها لیتر ذخیره آب شرب دارد و برای چندین نسل آینده خود نیز مشکل مصرف آب شرب ندارد اینگونه برنامه ریزی می کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیسم در سازمان ملل گفتند: شما حساب کنید که نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در سازمان ملل یک مطلبی را گفته ولی کسی به آن توجه نکرده ایشون گفتند اسرائیل به پیچیده ترین تکنولوژی ذخیره آب (Saving Water) دست یافته، ای کشورهای خاورمیانه بیایید با ما صحبت کنید. ببینید آنها دنبال چه کارهایی رفته اند و در چه جاهایی سرمایه گذاری کرده اند، حال اگر تهران، اصفهان و یا شهرهای اطراف خدای ناکرده دچار بحران آب شوند و یک جمعیت صد هزار نفری هم داشته باشند و کوچ کنند بخاطر بی آبی این بحران چگونه می خواهد مدیریت شود؟

ایشان در انتها با تاکید بر ضرورت نیاز به طرح جامع در خصوص بحران آب گفتند: شورای شهر برنامه ریزی جامع و کامل در رابطه با نجات تهران و صرفه جویی تهران انجام دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *