Home / اخبار / اخبار سايت ها / سید عبدالحسین مختاباد: تهران را تبدیل به شهری فرح انگیز و هنری کنیم

سید عبدالحسین مختاباد: تهران را تبدیل به شهری فرح انگیز و هنری کنیم

عبدالحسین مختاباد عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید در تهران که پایتخت جمهوری اسلامی ایران است، ارتباط بین نگاه شهری و انتظاراتی که از شهری ایرانی و اسلامی داریم میسر شود، گفت: یکی از نمادهای این جریان نیز قطعا مجسمه سازی است.

وی با اشاره به اینکه دوستان ما در سازمان زیباسازی تلاش مضاعفی در ارتباط با هنر شهری و پیوند هنر با شهر کردند، ادامه داد: این اتفاق چند فایده دارد، در مرحله اول بحث اقتصاد را در هنر تقویت می‌کند و باعث می‌شود تا جوانان حضور پررنگی در عرصه هنر داشته باشند، مجسمه‌سازان جوان ما آینده خوبی دارند و این باعث می‌شود تا به لحاظ روحی اتفاق خوبی در شهر شکل بگیرد. از سوی دیگر تزریق سرمایه درهنر است، بخصوص برای مجسمه‌سازانی که زحمت می‌کشند و آثارشان در سطح شهر دیده می‌شود.

او با تاکید بر اینکه در شهرداری تهران و بخصوص شورای شهر برای مسائل فرهنگی- هنری وقت زیادی صرف شده است، افزود: در طول این دوره همکاری خوبی بین شورای شهر، سازمان زیباسازی و شهرداری تهران شکل گرفته است.

مختاباد درباره آثار به نمایش درآمده در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: به نظرم ۸۰ درصد مجسمه ‌هایی که در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری به نمایش درآمده است، از کاربری های ویژه ای در فضای شهری برخوردار هستند. این اتفاق هنوز تازه است و در سال‌های آینده شاهد اتفاقات بیشتری خواهیم بود.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به این که جای مجسمه در تهران بسیار خالی است، افزود: ما هنوز دراین بخش در سطح شهر کمبودهای زیادی داریم. تهران دو دهه از مجسمه سازی مغفول بوده است، پر کردن این فضا با توجه به حجم ساخت و سازهایی که در تهران شده نیازمند وقت زیاد و برنامه ریزی درست است.

گفتنی است؛ پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران به دبیری سید مجتبی موسوی از ۱۸ آبان تا ۵ دی‌ماه موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر میزبان علاقمندان به هنر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *