Home / اخبار / اخبار سايت ها / انتقاد مختاباد از مخالفت‌ها با برگزاری کنسرت . جامعه بدون موسیقی تمدن ندارد

انتقاد مختاباد از مخالفت‌ها با برگزاری کنسرت . جامعه بدون موسیقی تمدن ندارد

سید عبدالحسین مختاباد، آهنگساز و خواننده و عضو شورای شهر تهران در تذکری در صحن شورای اسلامی شهر تهران به حساسیت‌های برخی افراد و مسئولان نسبت به برگزاری کنسرت و موسیقی واکنش نشان داد و با ذکر خاطره‌ای از دیدار مقام معظم رهبری از ارکستر صدا و سیما همگان را به رعایت از قانون فراخواندند.

بر اساس این گزارش  دکتر سید عبدالحسین مختاباد روز  سه شنبه دوم شهریور، در صحن علنی شورا درباره مخالفت‌ها با موسیقی گفت: جامعه بدون موسیقی تمدن ندارد؛ مانند بدنی است که خون سالم نداشته باشد.

وی از ایران به عنوان یکی از مرکز مهم تمدنی جهان یاد کرد که پیشینه موسیقایی آن در دنیا از جمله افتخارات این تمدن است و با اشاره به اینکه  تنها ۴ هزار ساز در این تمدن ساخته و پرداخته شده است افزود: با ایران عزیز که مهد موسیقی آسیاست و این هنر شریف نباید این گونه برخورد کرد.

مختاباد با اشاره به این نکته که همه باید به قانون پای بند باشیم و دیدگاه‌های امام خمینی و مقام معظم رهبری درباره موسیقی را محترم بدانیم  بذکر خاطره ای پرداختند در سال ۷۵ که مقام معظم رهبری از صدا و سیما بازدید کردند و جالب اینکه بیشترین وقت را در واحد موسیقی صرف کردند.

این عضو شورای شهر گفت من آن روز در حضور ایشان کنسرت دادم و ایشان بعد کنسرت سخنرانی بسیار فاضلانه‌ای درباره موسیقی انجام دادند که از درک عمیق ایشان نسبت به این هنر شریف حکایت می‌کرد. مختاباد سپس به نقل بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در آن دیدار پرداختند و گفتند:

ایشان در بخشی از سخنرانی خود فرمودند :

امروز اروپایی‌ها و غربی‌ها در باب موسیقی پیشرفت‌های زیادی کرده‌اند و قواعد دقیق و منظم وضع نموده‌اند… می‌دانید که من به طور طبیعی از جمله آدم‌های غرب ستیزم. چنانکه هیچ ویژگی غرب، مرا مبهوت و مجذوب نمی‌کند. در عین حال، ویژگی‌های مثبت غرب را از روی محاسبه، تأیید می‌کنم. یکی از آن ویژگی‌ها، مقوله موسیقی است. درست است که در غرب، موسیقی‌های منحط وجود دارد. اما در همان نقطه از جهان، از دیرباز موسیقی‌های آموزنده و معنا‌دار هم بوده است؛ موسیقی‌ای که برای گوش‌سپردن به آن، انسان عارف واقف خردمند، می‌تواند بلیت تهیه کند، در سالن اجرای کنسرت بنشیند و ساعتی، از آن لذت ببرد. …”

رئیس کمیته هنر شورای شهر تهران با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری این سوال را با مخالفان برگزاری کنسرت در برخی از شهرهای ایران مطرح کرد و  گفت:‌سوال من این است که چرا می گویند هرکسی کنسرت می‌رود فاسد است؟

این آهنگساز و خواننده افزود: شاخصه انقلاب ایران فرهنگ و هنر و قلب این فرهنگ و هنر موسیقی‌ست و اگر نبود این نگاه هنری و نیز آثار هنرمندان بزرگ ایرانی؛ در دنیا به ما نگاهی داشتند همانند طالبان و داعش که این روزها به تخریب فرهنگ و تمدن و هنر در هر گوشه‌ای سرگرمند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *