Home / اخبار / اخبار سايت ها / عبدالحسین مختاباد: نمایشگاه کتاب نشانگر زنده بودن فرهنگ هنر و اندیشه

عبدالحسین مختاباد: نمایشگاه کتاب نشانگر زنده بودن فرهنگ هنر و اندیشه

عضو شورای شهر تهران با اشاره به لزوم برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: این نمایشگاه نشانگر زنده بودن فرهنگ هنر و اندیشه در جامعه است و در افزایش اطلاعات نقش موثری دارد.

به گزارش لیزنا، سیدعبدالحسین مختاباد در حاشیه بازدید از نمایشگاه گفت: برای هر جنس و کادویی نمایشگاه برگزار می ‌‌شود. در این میان کتاب که در راس همه امور زندگی بشری است ضرورتی انکارنشدنی است.

وی افزود: تلاش من و همکارانم در شورای شهر این بود که تمام امکانات سخت ‌افزاری و فضایی و در اختیار مجموعه شهر آفتاب و نمایشگاه کتاب قرار دهیم. البته اگر مشکلاتی هم وجود دارد به دلیل نوساز بودن امکانات است.

مختاباد با اشاره به افتتاح نمایشگاه شهر آفتاب و برخی مشکلات عنوان کرد: ما به خاطر بعضی مشکلات احتمالی در مجموعه پوزش می‌‌ خواهیم و قطعا بسیاری از این مسایل در سال آینده برطرف خواهد شد.

وی همچنین درباره لزوم ایجاد عادت مطالعه برای مردم نیز گفت: من در محیط دانشگاهی شاهد این موضوع هستم که ساعت مطالعه غیردرسی آنها کم و محدود است. بیشتر مطالعات اینترنتی است اما مساله اینجا است که با صدور بخشنامه نمی‌‌ توان مردم را کتابخوان کرد.

مختاباد تاکید کرد: معتقدم با ایجاد فضای نمایشگاهی و برنامه‌‌ هایی از این دست می ‌‌توان مردم و خصوصا جوانترها را به مطالعه تشویق کرد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت۹۵ در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می ‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *