Home / اخبار / اخبار سايت ها / مختاباد: فضای مناسب نمایشگاهی در حوزه کتاب می‌تواند نسل جوان را به مطالعه ترغیب کند

مختاباد: فضای مناسب نمایشگاهی در حوزه کتاب می‌تواند نسل جوان را به مطالعه ترغیب کند

خبرگزاری کتاب ایران/ سیدعبدالحسین مختاباد درباره برپایی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب عنوان کرد: تمام تلاش همکاران من در شورای شهر تهران این بود که نمایشگاه‌ها و سازه‌های فرهنگی در سطح شهر تهران گسترش پیدا کند. خوشبختانه امروز شهر آفتاب نماد بارزی برای نمایشگاه کتاب است. البته ما قصد داریم همه نمایشگاه‌های بین‌المللی را از مرکز تهران به شهر آفتاب منتقل کنیم تا ترافیک آنها نیز از تهران خارج شود.

این عضو شورای شهر تهران افزود: این اولین نمایشگاه برپا شده در افتتاحیه شهر آفتاب است و طبیعتاً کمبودها بسیار است، اما باید از تجربیات امسال برای برپایی هرچه بهتر نمایشگاه کتاب سال آینده و همچنین سایر نمایشگاه‌های پیش رو استفاده کنیم تا همشهریان‌مان در استان تهران با آسودگی خاطر و فراغ بال بیشتری از این محیط مناسب استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به تأثیر غیر‌قابل انکار فضای اینترنت بر حوزه مطالعاتی جامعه گفت: من معتقدم با ایجاد فضای نمایشگاهی و برنامه‌هایی از این دست می‌توان مردم و خصوصاً جوان‌ها را به مطالعه به شکل صحیح خود تشویق کرد. باید جامعه را به سمت پژوهش و دانش‌اندوزی و نخبه‌گرایی ترغیب کرد و آنجاست که کتابخوانی تبدیل به یک ارزش می‌شود؛ به طوری که هرکه بیشتر بداند، بیشتر مورد استقبال جامعه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *