Home / اخبار / اخبار سايت ها / عبدالحسین مختاباد: برگزاری جشنواره موسیقی نواحی هنرمندان این عرصه را به هم نزدیک می‌کند

عبدالحسین مختاباد: برگزاری جشنواره موسیقی نواحی هنرمندان این عرصه را به هم نزدیک می‌کند

یکی از ویژگی‌های برگزاری جشنواره موسیقی نواحی اینست که شرایطی فراهم می‌کند تا هنرمندان فعال در این عرصه کنار هم جمع شده و مردم با هنر آنها آشنا شوند.

به گزارش ستاد خبری نهمین جشنواره موسیقی نواحی: عبدالحسین مختاباد خواننده و آهنگساز نام‌آشنای موسیقی سنتی در آستانه برگزاری نهمین دوره‌ی جشنواره موسیقی نواحی ایران که در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در شهر کرمان برگزار می‌شود، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته تعداد زیادی از هنرمندان برجسته موسیقی نواحی را از دست داده‌ایم و امروز دیگر چیز زیادی از این هنر باقی نمانده، اما با توجه به ارزش کار این هنرمندان، با برگزاری جشنواره می‌توان همین تعداد از استادان موسیقی نواحی مختلف کشور را که هنوز هستند به مردم معرفی کرد تا همه بتوانند از هنر آنها استفاده کنند.

مختاباد با بیان اینکه نباید انتظار داشت که در جشنواره موسیقی نواحی کار جدید و تازه‌ای اتفاق بیفتد، افزود: برگزاری جشنواره این امکان را فراهم می‌کند تا هنرمندان موسیقی نواحی کنار یکدیگر جمع شوند و ضمن اینکه مردم با هنر آنها آشنا می‌شوند، این هنرمندان نیز می‌توانند تجربیاتشان را در اختیار نسل جوان و علاقه‌مندان این هنر قرار بدهند. در واقع این یکی از ویژگی‌های برگزاری جشنواره موسیقی نواحی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز ١٧ تا٢١ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در شهر کرمان برگزار می‌شود.

هنرنمایی ٩٠ هنرمند موسیقی نواحی در بخش “راویان اصالت‌های برتر”

امسال ٩٠ هنرمند موسیقی از نواحی و مناطق مختلف کشور در بخش “راویان اصالت‌های برتر” نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در قالب اجراهای گروهی و تک‌نوازی قطعات خود را اجرا می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *