Home / اخبار / اخبار سايت ها / تولد یک ارکستر جدید در تهران

تولد یک ارکستر جدید در تهران

ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران در دهه فجر امسال فعالیت خود را آغاز خواهد کرد .

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا‌، مدتی است که خبر فعالیت یک ارکستر کلاسیک در بدنه‌ی سازمان شهرداری تهران شنیده می‌شود؛ اما این موضوع به مرحله اجرا نرسیده بود. این در حالی است که عبدالحسین مختاباد از به ثمر رسیدن ۹۰ درصد امور مربوط به تشکیل این ارکستر خبر می‌دهد و معتقد است، اقدامات زیادی در این راستا انجام شده است .

رییس کمیته‌ی هنر شورای اسلامی شهر تهران در این‌باره گفت: تشکیل ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران، پیشنهاد من بود و بودجه آن مصوب شده است. ما تلاش کردیم، ساختاری را طراحی کنیم که یک ارکستر زیر نظر شهرداری تهران راه‌اندازی شود و زیرساخت‌ها به‌گونه‌ای باشد که این ارکستر حداقل تا دو – سه سال آینده دچار مشکل بودجه نشود.

این هنرمند موسیقی اظهار کرد: درباره بیش از ۹۰ درصد امور، به اجماع رسیده‌ایم و به‌زودی فراخوان دعوت از نوازندگان و هنرمندان منتشر خواهد شد. در حال حاضر هم با چند رهبر ارکستر برای این کار رایزنی کرده‌ایم.

مختاباد در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا تشکیل این ارکستر نوعی موازی‌کاری با ارکستر فیلارمونیک تهران نخواهد بود؟ توضیح داد: این‌طور نیست؛ این ارکستر در واقع تکامل‌یافته همان ارکستر محسوب می‌شود و قرار است با زیرساختی قوی و فکرشده‌تر فعالیتش را آغاز کند. همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از ارکسترهای بزرگ دنیا مانند لندن‌ و برلین زیر نظر شهرداری‌ها فعالیت می‌کنند.

مختاباد درباره‌ی زمان به ثمر نشستن این ارکستر نیز به خبرنگار ایسنا گفت: برآیند من این است که ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران فعالیتش را در ایام دهه فجر آغاز می‌کند و اگر دقیقا در این تاریخ اتفاق نیفتد، قطعا به فاصله‌ی کمی از این تاریخ افتتاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *