Home / اخبار / اخبار سايت ها / صدا و سیما اعضای اصلاح طلب شورا را تحریم رسانه‌ای کرده است

صدا و سیما اعضای اصلاح طلب شورا را تحریم رسانه‌ای کرده است

مختاباد با اشاره به همزمانی این نشست با ترور سعید حجاریان و آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای او درباره مقایسه بین شورای اول و شورای  کنونی گفت:  دوره اول شورا سیاسی شد و آن  فاجعه اتفاق افتاد. اما در این دوره و به رغم ‌آنکه ما به طیف اصلاح‌طلبان متصل هستیم،‌اما سعی کردیم گرایش‌های سیاسی خود در بیرون از شورا را به داخل شورا نکشانیم

وی سپس این پرسش را با حاضران مطرح کرد و گفت:آیا شورای شهر خوب شورایی است که شهردار را استیضاح کند و بیرون بیاندازد؟ نه. این طور نیست.  آیا شورای خوب شورایی است که با داد و فریاد بخواهد کارها را انجام بدهد ؟

ما خیلی از مسائل را در شهرداری بدون سر و صدا و سیاسی‌کاری مدیریت کردیم و آنچه شما در صحن علنی شورا می‌شنوید یک حداقل بسیار ناچیزی است و اصل بحث‌ها در جلسات کمیسیون‌ها رخ می‌دهد که عمده آنها علنی نمی‌شود. بنا بر این چه ایرادی دارد بگوییم ما یک گروه سیاسی هستبم؟ ولی سیاسی کاری نمی‌کنیم.  داریم کار خودمان را انجام می‌دهیم.

مختاباد مشکلات کلان اقتصادی و تحریم‌ها را بسیار تاثیرگذار در بحران‌های شهری دانست و افزود: اگر فرض کنید در این مملکت پروژه‌ای در دور چهارم شورا انجام نمی‌شود، به وضع اقتصادی مملکت مرتبط است که بسیار بحرانی است و نه ناتوانی شورای شهر. وضعیت بدهکاری شهرداری را ببینید. شهرداری تهران الآن مشکل پرداخت حقوق شرکت‌ها و کارکنانش را دارد. اگر ما  نبودیم فاجعه عظیمی در شهرداری تهران رخ می‌داد.

 

بهترین دلیل وجود اصلاح‌طلبان در شورای شهر همین جلسه است. این ما(نمایندگان اصلاح‌طلب شورا) بودیم که شورای شهر را به مردم شهر تهران نزدیک کردیم و لذا اکنون برای مردم خیلی مهم است که در شورای شهر چه می‌گذرد. حتی از مجلس مهمتر شده. این به خاطر فضایی است که نمایندگان اصلاح طلب و نیز برخی نیروهای تحول‌‌خواه شورای شهر ایجاد کردند. چهار سال پیش برای شما مهم نبود چه کسی رئیس شورای شهر می‌شود. اولین کار اصلاح‌طلبی شفاف‌سازی بود و این شورا الآن نه تنها در تهران بلکه در کل کشور دارد مهم می‌شود. الآن بخش عظیمی از متخصصان می‌گویند ما باید به شورا برویم تا شهر را درست کنیم و این نتیجه شفاف‌سازی‌های اعضای شورا بوده است.

 

عضو شورای شهر تهران به تحریم شدن اعضای اصلاح طلب شورا از سوی صدا و سیما اشاره کرد و گفت: شما خودتان می‌دانید که ما در ایران  تحریم مطبوعاتی و رسانه‌ای هستیم.  تلویزیون حتی عکس‌های ما رانشان نمی‌دهد. حتی با ما مصاحبه نمی‌کنند.  دیروز تلویزیون در مراسمی فقط لانگ شات من را نشان داد. منی که سی سال  در این مملکت کار هنری می‌کنم را حتی نشان نمی‌دهند.

تلویزیون به عنوان رسانه ملی یک دوربین بگذارد این‌جا تا ما با مردم صحبت کنیم و مشکلاتمان را بگوییم.

مختاباد سپس به گله از مطبوعات پرداخت و گفت: شما خبرهای ما راچاپ نمی‌کنید.  وقتی جلسه شورا تمام می‌شود همه شما به سراغ چند نفر می‌روید و سراغ نیروهای اصلاح‌طلب  نمی‌آیید و این داستان عجیبی است. می‌خواهم از شما گله کنم. خیلی جالب است. یک نفر هیچ تخصصی در زمینه اتفاقی که افتاده ندارد ولی همه دوربینها و قلم ها  به سوی او است. ما در این مملکت ایزوله رسانه‌ای هستیم. و این داستان عجیبی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *